Turvalise reisi nõuanded
  • Kontrolli reisidokumendi kehtivust. Ennem reisile minekut tuleb kindlasti üle kontrollida, et reisidokument oleks kehtiv reisi lõpuni. Tee koopia oma reisidokumendist ja ära hoia koopiat reisidokumendiga samas kohas. Dokumentide turvaliseks hoidmiseks võib kaasa võtta riiete alla kinnitatavaid reisirahakotte, mida müüakse matka- ja reisitarvete poes. Kaval on koopia dokumentidest ka endale meilile saata, nii saad need igal ajal internetist alla laadida. Dokumendikoopia olemasolu tagab selle, et kui midagi siiski kaduma läheb, on kergem asju ajada.
  • Salvesta mobiili ja kirjuta üles lähima saatkonna ja Eesti Välisministeeriumi valveametniku telefoni number. Eesti Välisministeeriumi telefoni number on +372 53 01 9999 (24 h). Soovitatav registreerida reisil viibimine Välisministeeriumi kodulehel.
  • Kontrolli, et telefoni operaatoriga oleks sõlmitud rahvusvaheline pakett. Kui ületate Eesti-Soome, Soome-Rootsi vahelise piiri, peab teie operaator saatma teile SMS-i, teavitades teid väljahelistatud ja vastuvõetud kõnede, SMS-ide ning interneti kasutamise (andmete allalaadimise) hindadest, kuhu te sisenesite.
  • Vaata üle oma rahalised vahendid. Varusta end erinevate võimalustega – sularaha, pangakaart. Enamik meist väldib reisimisel suure hulga sularaha kaasas kandmist. Oma igapäevaste kulutuste eest tasumiseks soovitav kasutada deebetkaarti. Sularaha võiks kaasas olla toidu, suveniiride ostuks.
  • Kõikidele reisijatele on reisibüroo poolt sõlmitud meditsiiniabi kindlustuse leping, mis vajadusel korvab arstiabi: võimalike ravi-, haigla- ja esmaabikulude kõrval ka haigestunu tasuta kodumaale toimetamise.